Elektryczny kontakt grill – jaki wybrać?

kontakt grill porady dla uzytkownikow

Kontakt grill jest to urządzenie grzewcze najczęściej wykorzystywane zarówno w restauracjach, barach, kawiarniach, piekarniach, lokalach typu fast food jak i na stacjach benzynowych. Możemy spotkać kontakt grille zarówno elektryczne, jak i gazowe. Występują one w różnych rozmiarach, chodź z reguły są to małe urządzenia. Dodatkowo posiadają różne wydajności i różne rodzaje płyt grzewczych. Jeżeli planujesz zakup kontakt grilla, w tym artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Co możemy przygotować na elektrycznym kontakt grillu?

Kontakt grill pozwala szybko i w łatwy sposób przyrządzić wyjątkowo smaczne przekąski i dania. Na kontakt grillu możemy, w krótkim czasie przygotować hot-dogi na stacji, czy kanapki na ciepło w kawiarni. Prowadząc restauracje, to małe urządzenie pozwala nam na przygotowanie czegoś więcej, niż klasycznej kiełbaski z grilla. Elektryczny kontakt grill to świetne rozwiązanie, na którym zrobimy wyjątkowo soczystą karkówkę, idealnego łososia, kolorowe szaszłyki, a nawet owoce morza.

Na co zwrócić uwagę wybierając kontakt grill?

Wybierając elektryczny kontakt grill warto kierować się:

  • rodzajem prowadzonej działalności,
  • potrzebną wydajnością urządzenia,
  • rodzajem serwowanych dań,
  • łatwością czyszczenia urządzenia.

Dodatkowe różnice w elektrycznych kontakt grillach

Decydując się na zakup elektrycznego kontakt grilla do lokalu gastronomicznego warto zwrócić uwagę jeszcze na dwie kwestię. Na jakość wykonania danego urządzenia oraz średnią częstotliwość jego serwisowania. Gdy już odpowiemy sobie na pytanie, czy potrzebujemy urządzenia charakteryzującego się wysoką jakością, czy raczej stawiamy na coś tańszego, powinniśmy zastanowić się nad tym, jaki rodzaj płyty będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Elektryczny kontakt grill gładki i ryflowany

Możemy zdecydować się na płytę płaską – gładką lub ryflowaną, która wizualnie bardziej przybliży przygotowane potrawy do tych z klasycznego grilla. Jeżeli nie wiesz, na jakim rodzaju płyty chciałbyś przygotowywać swoje produkty lub dania spokojnie znajdziesz urządzenie, które posiada zarówno gładką jak i ryflowaną płytę grzewczą – takie dwa w jednym.

Kontakt grill z ryflowaną płytą
Kontakt grill z gładką płytą

Szybkie podsumowanie

Elektryczne kontakt grille pozwalają na wszechstronne wykorzystywanie ich zarówno w kuchni, jak i za barem. Są bardzo łatwe w obsłudze i przy poprawnym użytkowaniu mało awaryjne. Dodatkowo warto pamiętać, że wcale nie trzeba stawiać na kupno nowego urządzenia. Profesjonalny używany sprzęt gastronomiczny, jest tańszy i nie odbiega jakością od nowego. Świetnym przykładem może być Roller Grill panini R dostępny w sklepie Gastrohub.pl.

Zachęcamy do kontaktu lub odwiedzenia nas w podwarszawskim Kazuniu Polskim ul. Genetyczna 37. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz pomogą w doborze odpowiadającego sprzętu.