Ekspres Faema

Renowacja urządzeń

Projekt

Ekspres do kawy Faema to jeden z przykładów naszych renowacyjnych umiejętności. Historia tego ekspresu sięga lat 70, gdzie w starym hiszpańskim domu prowadzona była restauracja. Ekspres technicznie nie działał a jego stan wizualny… niestety pozostawiał wiele do życzenia. Na szczęście nowy właściciel od razu zauważył wielki potencjał ekspresu i powierzył nam jego odrestaurowanie. Mieliśmy za zadanie przerobić instalację z gazowej na elektryczną, zachowując oryginalny wygląd ekspresu.

Klient

Prywatny

Urządzenie

Ekspres do kawy Faema

Podjęliśmy wyzwanie. Ekspres Faema przyszedł w kilku częściach.

Już na pierwszy rzut oka widać było, że urządzenie jest w fatalnej kondycji.

Pomijając bardzo zły wygląd oraz tragiczny stan techniczny Faema posiadał rozwiązania, które dawno przestały być stosowane. Ekspres miał zainstalowane bojlery ogrzewane gazem oraz całkowity brak instalacji elektrycznej. Po akceptacji naszych pomysłów szybko przystąpiliśmy do renowacji urządzenia. Na życzenie Klienta obudowę ekspresu pozostawiliśmy oryginalną. Poddano ją piaskowaniu, sodowaniu a następnie pomalowano na kolory, w jakich wówczas występowały Faemy.

Nowe wydanie ekspresu

Po wszystkich wprowadzonych przez nasz niezawodny serwis rozwiązaniach i modyfikacjach ekspres działa wspaniale i z powodzeniem mógłby dalej pracować w kawiarni. Codziennie w naszej pracy dajemy drugie życie używanym urządzeniom gastronomicznym, w myśl idei nenpo. Gdy trafiają do nas tak wspaniałe okazy, jak ten ekspres praca staje się rewelacyjnym wyzwaniem i czystą przyjemnością!

Wyróżnij swój lokal

Szukasz niepowtarzalnych rozwiązań lub profesjonalnych urządzeń gastronomicznych dopasowanych do wystroju lokalu? Skontaktuj się z nami.

Inne realizacje

The Bold Collection

Młynki do kawy Mazzer – odważna kolekcja kolorystyczna 2021 roku. 5 najlepszych modeli w 9 super kolorach.

Stojak reklamowy

Autorski projekt stojaka reklamowego. Na potrzeby kawiarni Costa Coffee zaprojektowaliśmy ruchomą reklamę z wymienną ekspozycją.

Montaż kuchni Palux

Palux jest dostawcą sprzętu kuchennego o bardzo wysokiej jakości. Każda tworzona koncepcja kuchni posiada swobodę dostosowania się do przyszłych trendów na rynku.